Czy ty też lubisz pisać?

Publikować tekstu u nas może każdy Dołącz do nas

Druga Wojna jako najbardziej krwawy konflikt zbrojny

druga wojnaGdy ucichły echa pierwszej wojny światowej, wszyscy byli przekonani, że to koniec takich działań wojennych. Niestety czas pokazał, że stało się zupełnie inaczej. W historii zapisała się bowiem druga wojna światowa – najbardziej krwawy konflikt zbrojny w historii.

Wybuchła ona 1 września 1939 roku – i to działania rozpoczęły się właśnie w Polsce. Wtedy bowiem z pancernika „Schleswig-Holstein”  zostały wystrzelone działa w kierunku gdańskiego Westerplatte, co rozpoczęło wielki konflikt, w którym wzięło udział aż 61 państw. Te działania wojenne ogarnęły cały świat, jednak wraz z rozwojem myśli technicznej, wykorzystywano coraz bardziej drastyczne metody walki. Już nie wystarczyły potyczki na froncie – do dzieła wkraczały pancerne czołgi, lotnictwo, marynarka wojenna, ale również broń nuklearna – wystarczy przypomnieć zrzut bomby na Hiroszime i Nagasaki. Trujące gazy wrzucane do okopów wroga – wszystko sprawiało, że ludzie umierali w ogromnych męczarniach.

Zagłada żydów

Druga wojna światowa stała się prawdziwym obozem zagłady dla Żydów – a to wszystko za sprawą obozów koncentracyjnych tworzonych przez zwolenników Hitlera , czyli przywódcy Niemiec. To bowiem on ustalił, że życie należy się jedynie czystej rasie aryjskiej, na skutek czego do obozów zagłady, gdzie Żydzi byli mordowani z całym okrucieństwem trafiały ich miliony. Najbardziej znany, o najbardziej tragicznej przeszłości powstał w Polsce, konkretnie w Oświęcimiu. Bowiem nasz kraj został zawładnięty przez Niemców. Na szczęście, udało się zakończyć w 1945 roku ten konflikt zbrojny. Warto pamiętać, że druga wojna światowa pochłonęła miliony istnień – zginęło lub zaginęło ponad 55 mln ludzi, 35 mln zostało rannych.

Trochę informacji

Kim jesteśmy?

Jesteśmy młodym zespołem ludzi, którzy kochają swoją pracę codzienną, ale także nie mogą nie pisać tekstów. Uwielbiamy to robić, jeśli ty też lubisz to napisz do nas swoje zgłoszenie, my je rozpatrzymy. Napisz kilka słów o sobie.

Kontakt z nami

Możesz do nas napisać na adres email: [email protected] - odpowiemy tak szybko jak to możliwe.

Cytat na dziś

Kot nie porzuca łapania myszy mimo wynalezienia pułapek.

Warto wiedzieć

Dzisiaj mamy 02.11 29-06-2017